Pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań związanych z kasetami kominkowymi. Mamy nadzieję, iż okażą się one pomocne i rozwieją wszystkie wątpliwości. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

1. Czym jest kaseta kominkowa?

Kaseta kominkowa produkowana jest do palenisk otwartych na indywidualne zamówienie klienta.

2. Czym się różni kaseta kominkowa od wkładu kominkowego?

Różnica pomiędzy kasetą, a wkładem kominkowym polega głównie na sposobie ich montażu (grafika nr 1). Kasetę kominkową montuje się do istniejącego już paleniska otwartego, natomiast wkład kominkowy jest obudowywany. Kaseta oraz wkład kominkowy posiadają taką samą lub bardzo zbliżoną wydajność cieplną (grafika nr 2).

3. Dlaczego kaseta, a nie drzwiczki kominkowe?

W palenisku otwartym możemy również zainstalować drzwiczki kominkowe,  jest to rozwiązanie mniej kosztowne, jednak z pewnością nie uzyskamy takiej wydajności cieplnej jak w przypadku kasety.

4. Jakie są zalety posiadania kasety kominkowej ?

Głównymi zaletami kaset kominkowych jest zwiększanie bezpieczeństwa oraz zdecydowana poprawa wydajności grzewczej (nawet do 80%) naszego paleniska otwartego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zastosowanie kasety pozwoli uchronić mieszkanie przed pożarem, a także przed cofaniem się dymu do mieszkania podczas złych warunków pogodowych. Instalacja kasety nie wymaga wiercenia, wyburzania ani kucia, a więc jest stosunkowo prosta i szybka, dlatego cieszy się tak dużym uznaniem w krajach zachodnich.

5. Dlaczego warto wybrać naszą kasetę?

Sprzedawane przez nas kasety są w 100% produktami polskimi, objętymi pięcioletnią gwarancją użytkowania, z możliwością przedłużenia. W odróżnieniu od firm, które produkują je zaledwie w kilku wymiarach, nasze są zawsze idealnie dopasowane do istniejącego otworu. Nasze kasety kominkowe zdały niemieckie testy i otrzymały certyfikat DIN EN 13229,a ponad to posiadają certyfikaty jakości: RWE Rheinbraun Feuerstattenprufstelle o numerze 1170, a także DIN CERTO o numerze 07 XRC 70.

6.Jak prawidłowo zmierzyć wymiary kasety kominkowej?

W celu podania prawidłowych wymiarów paleniska, w którym zamontowana ma być kaseta, należy zmierzyć wymiary wewnętrzne, tj. długość, szerokość oraz głębokość paleniska otwartego.

7. Jak zainstalować kasetę?

W celu indywidualnego montażu kasety prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który dokładnie państwu wyjaśni jak sprawnie i szybko zamontować palenisko.

8. Jak wycenić kasetę?

Aby wycenić kasetę prosimy o kontakt. Wycenimy dla Państwa kominek, którym są państwo zainteresowani. Pozwoli to uniknąć błędów wyliczeń indywidualnych oraz zapobiec ewentualnym nieporozumieniom.
Schemat montażu kasety kominkowej
Boczny widok paleniska z zamontowaną kasetą kominkową